Cпеціалізований інтернет-сервіс для обігу земельних ділянок Uland

Аграрний бізнес уважається досить ризиковим, бо залежить не лише від ринкового середовища, а й від величезної кількості чинників. Каменем спотикань, зокрема, є й неврегульовані земельні відносини. Тому створення в Україні відкритого ринку сільськогосподарських земель і впровадження ефективних інструментів для його функціонування — це питання стратегічної ваги.

Наразі в державній власності перебуває понад 10,5 млн гектарів, із яких близько 8 млн — це угіддя, придатні для ведення сільськогосподарської діяльності. На жаль, тільки незначна кількість цих земель здається в оренду легально, бо держава робить лише перші кроки до цивілізації ринку. Так, у рамках процесу загальної децентралізації влади землі запасу передають об’єднаним територіальним громадам — вони вже отримали майже 1,5 млн гектарів землі. Впровадження земельних аукціонів дозволяє ефективно й прозоро використовувати земельні ділянки — здавати в оренду чи працювати самостійно — а отримані кошти спрямовувати на розвиток території.

«У такій ситуації видається досить дивним те, що в країні не існувало спеціалізованої дошки пропозицій у сфері земельних ресурсів», — зауважує Олександр Полховський, засновник проєкту Uland.сom.ua. Його команда однією з перших почала працювати в системі ProZorrо, має солідний досвід в організації роботи з державними базами даних — зокрема, створила такий відомий і ефективний інструмент, як товарна біржа Polonex.

Завдяки перевагам інтернет-ресурсу бізнесмени, зацікавлені в розширенні свого земельного банку, можуть не чекати «милості» від місцевого керівництва та значно зменшити імовірність контакту з посередниками. Придбати ділянку без корупційної складової можуть і новачки, які мають бажання спробувати себе в досить перспективному для роботи на експорт ягідному бізнесі.


Власники земельних ділянок можуть розмістити на сайті оголошення про свій пай і розраховувати на отримання справедливої ціни на його оренді. Як показує практика, на державних аукціонах права на оренду земельних ділянок реалізовуються в 1,5–2,5 раза дорожче від стартової ціни. Для розміщення оголошення користувачеві достатньо вказати кадастровий номер, а за ним «підтягнеться» інформація з офіційних джерел. Доречним буде вказати важливу інформацію про об’єкти, розташовані поряд — водоймища, дороги, залізничні колії, порти тощо, для чого треба поставити «галочки» навпроти запропонованих варіантів.


Оставьте отзыв

Ваш email не будет опубликован. Обязательны поля помечены звездочкой. *