Питання-відповідь

 • Скільки потрібно Отаману на 10 л води від пирію?

  На 10 л води потрібно 80-100 мл Отаману на 2 сотки. Найкраще обприскувати пирій при висоті 10-15 см, тоді бур’ян найбільш чутливий до впливу гербіцидів.

 • Чи можна змішувати фунгіциди та інсектициди в одному баку?

  Загалом змішування можливе, за винятком, коли не слід змішувати фосфорорганічні інсектициди з лужними та сірко- і мідьвмісними фунгіцидами. Проте у кожному конкретному випадку препарати слід перевірити на їх сумісність.
 • Яка післядія ваших препаратів?

  Післядія гербіциду – це вплив застосування його в попередні роки на стан культурних рослин, ґрунт і міра засміченості посіву даного року, викликане залишками гербіциду, які збереглися в середовищі. Післядія гербіцидів в ґрунті визначається в основному трьома чинниками: адсорбцією, розкладанням і міграцією (переміщенням), які залежать від ґрунтово-кліматичних, агротехнічних умов, а також від властивостей самого препарату.

  Особлива обережність необхідна при використанні гербіцидів з наявністю у складі діючих речовин похідних сульфонілсечовин. Дані препарати мають низьку норму витрати, широкий спектр дії і діапазон термінів внесення (осінь, весна), сприятливі токсикологічні, екологічні і економічні показники і використовуються в сучасних інтегрованих системах захисту зернових культур, льону, картоплі і буряка в чистому вигляді і в бакових сумішах, де норми витрати на гектар знижуються ще в 2 рази – відповідно знижується і ризик післядії за наявності вологи (особливо після зими) і кислої реакції ґрунтів.

  Проте, при збігу певних обставин гербіциди сульфонілсечовинної групи можуть представляти небезпеку для подальших культур.

  Хоча багато гербіцидів із цієї групи практично безпечні в сівозміні, оскільки мають період напіврозпаду в десятки разів менше. Наприклад, в Рамзесі він становить 10 днів, Альфа-Стара – 8, Альфа-Маїсі – 6, Контролері – 3 дні. Наші спостереження підтвердили високу ефективність вказаних гербіцидів і відсутність післядії на подальші культури (при дотримуванні регламентів).

  Гербіцид Еталон (ацетохлор, 900 г/л) не впливає на сівозміну, оскільки не залишає залишків в ґрунті або в продукції при збиранні врожаю. Проте дефіцит ґрунтової вологи восени сприяє повільному розкладанню гербіциду в ґрунті, тому навесні після загибелі культури краще висівати яровий рапс, кукурудзу, соняшник, сою, люпин.

  Важливо пам'ятати, що фітотоксичність гербіцидів залежить від багатьох чинників і посилюється при використанні максимальних норм витрати препаратів, в сухих погодних умовах, коли розкладання діючої речовини, відбувається повільно.

 • Препарат Альфа-Нано-Гроу використовується окремо або його можливо використовувати в комплексі з іншими препаратами?

  Препарат Альфа-Нано-Гроу розроблений на органічній основі, безпечний для довкілля і придатний для використання як окремо, так і в сумішах з протруйниками, інсектицидами, фунгіцидами та гербіцидами. Однак у кожному конкретному випадку потрібно перевірити препарати на сумісність.

 • Чим знищити шкідників запасів і як правильно провести фумігацію зерна?

  Зерно продовольчо-фуражного й насіннєвого призначення, в якому виявлено комірного й рисового довгоносиків, зернового шашеля, хрущаків, борошноїдів, приховані форми комірної зернової молі, а також насіння гороху й квасолі, заселене зернівками, потрібно фумігувати, що дасть змогу знищити шкідників на всіх стадіях розвитку.

  Для фумігації потрібно застосувати препарат Джин (фосфід алюмінію, 560 г/кг). У негерметичних приміщеннях над насипом зерна роблять каркас із щитів, дощок та іншого підсобного матеріалу, залишаючи між верхівкою зерна й плівкою або брезентом 20–30-сантиметровий простір для випаровування фуміганта. Норма витрати Джину становить 3-6 таблеток (9 г) на тону зерна. Для досягнення ефективності проведення фумігації слід витримувати рекомендовану експозицію: за температури 5…10°С — десять діб; 11…15° — сім; 16…20° — шість; 21…25° — п’ять; понад 26°С — чотири доби. Але слід враховувати, що оптимальна температура проведення фумігації — близько 15°С. Якщо температура буде нижчою, таблетки з фумігантом повністю не розкладуться, що може призвести до появи покоління комах, стійких до фосфіду алюмінію.
Сторінка:

Поставити запитання

Відповіді на популярні питання наших відвідувачів.

Консультації спеціалістів

© 2013 ТОВ «Альфа Хімгруп»
Создание сайта — Webvision
Адреса:
вул. Горького, 172А, 10-й пов., Київ, 03680
Електронна пошта:
Будь-яке використання або копіювання матеріалів сайту може здійснюватися лише з дозволу автора і тільки при наявності посилання на alfachem.com.ua

Поставити запитання

CAPTCHA