Ячмінна попелиця – Brachycolиs noxius Mordv.

Ряд рівнокрилі – Homoptera

Родина афідиAphididae

Поширена повсюдно. Пошкоджує ячмінь, іноді пшеницю, жито, овес, тимофіївку, сіяні й дикорослі злакові трави.

Морфологічні ознаки. Безкрила партеногенетична самка – завдовжки 2,5 мм, веретеноподібна, світло-жовтого кольору в білому пилку. У крилатої форми голова і вусики чорні, а черевце світло-зелене.

Біологічні особливості. Життєвий цикл однодомний. Живе у скрученому в трубку листі або на пошкодженому колоссі. Листя жовтіє і засихає, колосся скручується. При великій чисельності, особливо під час посухи, всі рослини засихають і гинуть.

Зимують яйця на листках ячменю і пшениці. Відродження личинок-засновниць відбувається рано навесні. Тривалість розвитку личинки до імаго в середньому до 8 діб. У травні – червні з’являються крилаті самки, які заселяють посіви злакових та інших культур. У вересні – жовтні з’являється статеве покоління, запліднені самки якого відкладають зимуючі яйця.

Заходи захисту. Лущення стерні й зяблева оранка, знищення падалиці, висівання ранньостиглих сортів, внесення добрив. Обприскування посівів інсектицидами (Командор, Нокаут, СуперБізон, Залп).

© 2013 ТОВ «Альфа Хімгруп»
Создание сайта — Webvision
Адреса:
вул. Горького, 172А, 10-й пов., Київ, 03680
Електронна пошта:
Будь-яке використання або копіювання матеріалів сайту може здійснюватися лише з дозволу автора і тільки при наявності посилання на alfachem.com.ua